Skip to content

Nasze artykuły

Czym jest incentive travel i dlaczego warto wykorzystać je w swojej firmie?

Czy masz w swojej firmie wyjątkowych pracowników, na których bardzo Ci zależy? Świetnym pomysłem na to, by wyróżnić ich pracę, jest incentive travel, czyli wyjazd motywacyjny. To rozwiązanie przeznaczone dla wąskiego grona zaledwie kilku lub kilkunastu osób, które chciałbyś nagrodzić za ponadprzeciętne wyniki w pracy. Ale zdarzają się również wyjazdy, w których uczestniczy kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób.

Czym wyróżnia się incentive travel?

Wyjazdy motywacyjne cechują się wyjątkowością. Są to zazwyczaj wyjazdy w miejsca luksusowe lub egzotyczne, o wysokich walorach turystycznych – takie, w które uczestniczy raczej nie wybraliby się sami, chociażby ze względów finansowych. Już sam cel podróży wprawia ich w zdumienie i sprawia, że jest to niezwykłe i szczególne wydarzenie.

Jak już wspomnieliśmy incentive travel to wyjazdy wyjątkowe. Jest to najdoskonalsza forma wdzięczności i podziękowania wobec pracownika, partnera biznesowego czy klienta, które sprawia czuje się on naprawdę doceniony za swoją ciężką pracę i zaangażowanie. Po takim wyróżnieniu jest jeszcze bardziej zmotywowany, by osiągać wysokie cele.

Nieodłącznym elementem incentive travel jest również najwyższa jakość. Zarówno miejsce, jak i cała oprawa muszą być przygotowane z wyjątkową starannością. Luksusowy nocleg (lub bardzo wyjatkowy) i niecodzienne atrakcje podnoszą poziom zwykłego wyjazdu integracyjnego, tworząc z niego właśnie incentive travel.

Pomysły na incentive travel

W Dream Events zorganizowaliśmy wiele wyjazdów integracyjnych, których kierunkami były m.in. Maroko, Malta, Madera, Portugalia, Francja, Malediwy czy Dubaj. Wszystkie te destynacje oferują ogrom możliwości, jeśli chodzi o atrakcje i rozrywki. W Marrakeszu możesz zaproponować swoim pracownikom kilka dni spędzonych na pustyni, na Malediwach nurkowanie wśród rafy koralowe, z kolei w Dubaju zorganizować rejs jachtem lub pustynny offroad.

Na całym świecie znajdziesz mnóstwo odległych miejsc, które świetnie nadają się do incentive travel. Poza lokalnymi atrakcjami możesz zorganizować swoim uczestnikom warsztaty lub konferencje prowadzone przez cenionych specjalistów z danych zakątków świata, udział w wydarzeniach kulturalnych lub zwyczajne relaksowanie się w otoczeniu egzotycznej przyrody.

Jak zorganizować incentive travel?

Wiele z atrakcji, które można wykorzystać podczas wyjazdów motywacyjnych to rozrywki ekstremalne. Warto dobrze zastanowić się nad tym, dla kogo tworzysz program wyjazdu i dobrać go do osobowości oraz upodobań konkretnych uczestników. Trudno, by osoba bojąca się wody, ucieszyła się z możliwości nurkowania. Incentive travel ma być nagrodą, a nie karą, dlatego odpowiednie wyselekcjonowanie i wybranie celu oraz atrakcji są kluczowe.

Zorganizowanie wyjazdu motywacyjnego jest dużym wyzwaniem, warto więc skorzystać z pomocy doświadczonej agencji eventowej. W Dream Events mamy na koncie wiele udanych wyjazdów, które zachwyciły zarówno pracowników, jak i zarządzających firmami. Kluczem do sukcesu było odpowiednie zaplanowanie i kompleksowa obsługa.

Jeśli pragniesz wyróżnić swoich pracowników, partnerów biznesowych lub klinetów i zorganizować dla nich incentive travel, chętnie zrobimy to razem z Tobą. Zadbamy o logistykę i design, a następnie przeprowadzimy całe wydarzenie, współtworząc je z Tobą na każdym etapie. Dzięki doświadczeniu, obserwacji panujących trendów oraz szerokim kontaktom jesteśmy w stanie zaoferować Twoim pracownikom rozrywkę, jakiej nie zapewni im nikt inny!