Skip to content

Nasze artykuły

Odpowiednia oprawa szkoleń – dlaczego jest taka ważna?

Korzyści płynące z organizacji szkoleń

Jednym z nieodłącznych elementów funkcjonowania dobrze prosperujących firm jest regularne oferowanie szkoleń dla pracowników. Dlaczego są one tak ważne i jak zadbać o to, by ich organizacja była zawsze na najwyższym poziomie?

Regularne szkolenia przynoszą wymierne korzyści zarówno ich uczestnikom, jak i całej firmie. Przede wszystkim pozwalają podnosić kwalifikacje oraz nabywać nową wiedzę i umiejętności. Dzięki temu załoga może wypełniać swoje obowiązki lepiej i skuteczniej, przynosząc firmie coraz większe zyski.

Kolejną zaletą jest postrzeganie pracodawcy, jako tego, który dba o rozwój swoich podopiecznych. Często jest to argument dla potencjalnego pracownika już na etapie rekrutacji, że warto zatrudnić się w danej firmie. Przedsiębiorstwa, które oferują swoim pracownikom szkolenia, są zazwyczaj lepiej postrzegane na zewnątrz.

W końcu – jest to świetna platforma do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami i prowadzącym szkolenie. Świeże spojrzenie kogoś spoza firmy może zmienić również Twoje postrzeganie swojej załogi. Uwagi doświadczonej osoby pozwolą Ci wprowadzić zmiany i usprawnić funkcjonowanie teamu.

Jak zorganizować szkolenie, które przyniesie efekty?

Aby zorganizować skuteczne i interesujące szkolenie, warto zadbać na początku o określenie jego celu. Cel szkolenia powinien być z kolei wybrany na podstawie grupy docelowej oraz jej potrzeb – tego, w jakim obszarze Twój team potrzebuje pomocy albo gdzie leży jego potencjał. Tylko określając cel, będziesz w stanie osiągnąć konkretne efekty i zweryfikować je po zakończonym wydarzeniu.

Kolejną ważną kwestią jest wybór dobrego i doświadczonego szkoleniowca, trenera. Aby prowadzący przekazał wiedzę, nie wystarczy, żeby ją miał. Musi także potrafić zainteresować odbiorców i przekazać im wiedzę. Jeśli nie masz osoby, której chciałbyś powierzyć to zadanie, w Dream Events zaoferujemy Ci sprawdzonych i profesjonalnych szkoleniowców z różnych branż i dziedzin.

Szkolenia dla pracowników mogą być organizowane w siedzibie firmy lub poza nią. Opcja druga pozwala odciąć się od codziennego otoczenia, a tym samym podejść do szkolenia z chłodną głową. Połączenie wydarzenia z wyjazdem integracyjnym i odpoczynkiem również jest dobrym pomysłem. Warto jednak pamiętać o tym, że miejsce, w którym organizujemy szkolenie, musi być dostosowane do tego typu przedsięwzięć. Sala konferencyjna z odpowiednim nagłośnieniem oraz dostępem do niezbędnych sprzętów to podstawa!

Ostatnią, ale nie najmniej ważną sprawą jest dobry plan. Harmonogram wydarzenia powinien uwzględniać zarówno samo szkolenie, jak i odpoczynek. W przerwach uczestnicy muszą mieć możliwość wypicia kawy lub herbaty, zjedzenia posiłku czy wymiany doświadczeń.

W Dream Events zajmujemy się oprawą szkoleń zarówno dla małych firm, jak i korporacji. Organizujemy wydarzenia, które są zaprojektowane od A do Z i wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami, które maksymalnie angażują uczestników. Przykładem może być stworzenie specjalnej aplikacji, która umożliwi przeprowadzenie wśród nich badań lub gry interaktywnej. Poza tym oferujemy dodatkowe warsztaty czy występy muzyczne, które uatrakcyjniają wydarzenia.

Dzięki naszej pomocy Twoja praca ograniczy się wyłącznie do określenia celu i założeń projektu. Całą resztę możesz pozostawić nam. W dniu szkolenia będziesz mógł cieszyć się wydarzeniem bez presji i dodatkowych obowiązków związanych z organizacją. To pozwoli Ci nie tylko samemu skorzystać z wystąpień szkoleniowców, ale również obserwować swoich pracowników i monitorować na bieżąco efekty szkolenia.