Skip to content

Nasze artykuły

5 powodów, dla których warto zorganizować wyjazd integracyjny z Dream Events

Z czym kojarzy Ci się wyjazd integracyjny? Media i popkultura stworzyły obraz wyjazdu integracyjnego, na którym odbywają się głośne imprezy, alkohol leje się strumieniami i z którego uczestnicy wracają bardziej zmęczeni, niż byli. Wystarczy spojrzeć chociażby na to, jak takie wydarzenia prezentowane są w filmach czy serialach, by skutecznie się do nich zniechęcić.
Tymczasem wyjazd integracyjny to doskonała okazja do tego, by nauczyć się czegoś nowego, poprawić komunikację w zespole i podnieść motywację pracowników. W Dream Events kluczem do udanej integracji jest dobre planowanie i organizacja. Nie wystarczy bowiem wywieźć pracowników w ciekawe miejsce i zostawić ich tam, by zajęli się sobą. Trzeba dać im narzędzia, które pozwolą spędzić ten czas w efektywny sposób. Zobacz, jakie korzyści możecie z tego wynieść!

1. Integracja pracowników

Wyjazd integracyjny jest doskonałą okazją do tego, by lepiej się poznać. Załoga ma na nim szansę odciąć się od codziennych obowiązków i porozmawiać na tematy niezwiązane z pracą. Często okazuje się, że pracownicy mają ze sobą więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. To z kolei pozwala im stworzyć silny, zgrany zespół, szczególnie gdy niedawno dołączyły do niego nowe osoby.

2. Zacieśnianie więzi i wzrost zaufania

Atrakcyjne wyjazdy dla pracowników budują zaufanie wobec pracodawcy. Dzieje się tak dlatego, że załoga zauważa, że kierownictwu na niej zależy – a to z kolei podnosi motywację. Duże znaczenie ma także budowanie więzi pomiędzy pracownikami, dzięki czemu później o wiele łatwiej jest im się komunikować i rozwiązywać na co dzień problemy w pracy.

3. Możliwość nabycia nowych umiejętności

Wyjazdy integracyjne to świetna okazja do tego, by przemycić pracownikom nieco wiedzy lub nowych umiejętności. Wystarczy zorganizować ciekawe szkolenie lub warsztaty, często nawet niezwiązane bezpośrednio z pracą. Przykłady? Chociażby kurs lepienia z gliny czy robienia biżuterii. Nauka czegoś nowego poszerza horyzonty i wzmacnia poczucie własnej wartości, a ponadto pozwala wyjść poza schemat i spojrzeć inaczej na wiele spraw. Taka perspektywa może przydać się w przyszłości podczas pracy w firmie.

4. Określenie mocnych stron pracowników

Neutralny grunt i odsunięcie się nieco na bok, by spojrzeć na swoich pracowników, często pomagają w uzyskaniu świeżej perspektywy. Może okazać się, że dotychczas nie dostrzegałeś rzeczy, które są widoczne gołym okiem w codziennych sytuacjach. Na przykład tego, że któryś z pracowników świetnie radzi sobie z zarządzaniem grupą koleżanek i kolegów albo z rozwiązywaniem problemów pod presją czasu. Mocne strony podopiecznych możesz wykorzystać podczas ich pracy.

5. Odpoczynek i odstresowanie

Nie od dziś wiadomo, że jakościowy odpoczynek i regeneracja mają bezpośrednie przełożenie na jakość pracy. Dlatego warto co jakiś czas oferować swoim pracownikom przerwę i czas na wytchnienie. Najlepszym rozwiązaniem na udany wyjazd integracyjny jest więc połączenia ciekawej aktywności z wypoczynkiem.

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Organizacja dobrego wyjazdu integracyjnego wymaga doświadczenia. Dlatego najlepiej w tej kwestii zaufać profesjonalnej agencji, która zajmie się tym za Ciebie. W Dream Events zajmujemy się wszystkim od A do Z – od propozycji miejsca, przez dobór aktywności, aż po ich dopięcie na ostatni guzik. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że coś pójdzie nie tak, a Ty zawiedziesz swoich pracowników.

Poza samą organizacją wydarzeń współpracę budujemy na stworzeniu strategii i określeniu celów. W razie potrzeby oferujemy zaplecze technologiczne oraz wiele kontaktów, które pozwalają idealnie dopasować miejsce, charakter wydarzenia oraz szkoleniowców do potrzeb klienta. Jeśli planujesz zorganizować wyjazd integracyjny i szukasz pomocy – napisz do nas. Po dokładnym briefie przedstawimy Ci nasze propozycje oraz pomysły ich realizacji.